آرین بتن

بتن ریزی

بتن ریزی

01

فروردين
1398

بتن ریزی

شرکت آرین بتن یکی از بزرگترین شرکت های پیمانکاری در سطح بتن ریزی، بتن ریزی کف ، بتن سخت آرملات، هاردنر بتن سخت، کف سازی صنعتی پارکینگ، کف سازی سوله، کف سازی محوطه، کف سازی عرشه با ماله پروانه‌ای به صورت صیقلی و یکنواخت با کمترین تلرانس ، بوسیله دستگاه‌های به روز بتن‌ریزی با کادری مجرب آمادگی ارائه خدمات به شما کارفرمایان عزیز در سرتاسر کشور می باشد.

بتن ریزی

بتن یکی از بهترین مصالح ساختمانی و پرکاربرد می باشد، که این محصول مقاومت بسیار بالایی دارد، این محصول توسط شرکت آرین بتن به راحتی می تواند در درسترس عموم برای ساخت و سازهای گوناگون از جمله سازه‌های بتنی چون کف ساختمان‌ها، کف پارکینگ ها، ساختمان ها، سوله ها، سدها، آشیانه هواپیماها، پل‌ها، پالایشگاه ها، تونل‌ها و راه‌ها و...قرار می گیرد.

در واقعه برای اینکه ساختمانی محکم و با مقاومت واستحکام بالای داشته باشیم در فونداسیون، ستون ها و سقف ساختمان از بتن استفاده می کنیم که به این پروسه بتن ریزی گفته می شود.

در شروع ساخت ساختمان قبل از هر اقدامی اولین کار ساخت فونداسیون می باشد، بعد از فونداسیون نوبت به بتن ریزی سقف و ستون ها می رسد. که در واقعه بتن‌ریزی فونداسیون باعث می شود که استحکام و مقاومت سازه را در برابر عوامل محیطی تضمین شود، ولی قسمت های ظریف کاری و تزئینی، بدنه اصلی ساختمان و سقف توسط ستونهای ساختمان حمل می شوند. به دلیل اینکه فرایند بتن ریزی و ساخت، هر یک به صورت جداگانه از قسمت های ساختمان اهمیت زیادی دارد، با در نظر گرفتن همه موارد اقدام به اجرای بتن ریزی ساختمان کنند.

یک گروه و تیم خبره بتن‌ریزی باید نسبت به اقلیم و آب‌وهوایی که در آن سازه ساخته می‌شود، باید بهترین و کاراترین نوع بتن را برای استفاده با شرایط تهیه کند. در نتیجه باید به مهارت‌های لازم جهت ساخت و عمل‌آوری بتن، متراکم‌سازی آن با دستگاه‌های ویبراتور، تزریق یک مرحله‌ای یا دو مرحله‌ای آن و بسیاری موارد دیگر آگاهی کامل داشته باشند.

بتن ریزی

در بتن ریزی چه مهارت هایی مورد نیاز می باشد

در بتن ریزی ساختمان و انواع بتن ریزی های دیگه مهارت هایی که مورد نیاز می باشد عبارت اندز:

1- باید با سیمان، آب، شن و ماسه آشنایی کامل داشته باشید.

2- باید با افزودنی‌هایی مانند گوگرد، پلیمر، الیاف و غیره آشنایی کامل داشته باشید.

3- باید با انواع سیمان و اصول تفکیک آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید.

4- باید با تمام ابزار کار بتن‌سازی و بتن‌ریزی، مانند انبر آرماتوربندی، میکسر، دیلم، تخته ماله، بیل، فرغون، چکش لاستیکی و غیره آشنایی کامل داشته باشید.

5- باید در ساخت و عمل‌آوری بتن، با دانه‌بندی مناسب و مبتنی بر طرح اختلاط مورد نظر مهارت کامل داشته باشید.

6- باید در متراکم‌ سازی بتن با استفاده از دست یا دستگاه لرزاننده (ویبراتور) مهارت کامل داشته باشید.

7- باید با استانداردهای بتن‌ریزی، مثل فاصله‌ی محورها، فاصله‌ی استاندارد آرماتورها، ابعاد استاندارد پی، فاصله‌ی انکربولت‌ها و غیره آشنایی کامل داشته باشید.

8- باید با انواع روش‌های قالب‌ بندی سنتی و مدرن، مثل قالب‌بندی فولادی، ، قالب‌بندی ماندگار، قالب‌بندی چوبی، قالب‌بندی پلاستیکی یا غیره آشنایی کامل داشته باشید.

9- باید با انواع تکنیک‌های متفاوت مثل: بتن‌ریزی با استفاده از قالب‌های لغزان، بتن‌ریزی با پمپ، بتن‌پاشی، بتن‌ریزی با قیف و لوله بلند(ترمی)، بتن‌ریزی غلتکی و غیره آشنایی کامل داشته باشید.

10- باید شیوه‌ نگه‌داری از بتن در شرایط جوی متفاوت مثل سرمای شدید یا گرما آشنایی کامل داشته باشید.

11-باید در استفاده از دستگاه بتون‌ریزمهارت کامل را داشته باشید.

12-باید با قانون کار و ضوابط ایمنی آن آشنایی کامل داشته باشید.

13- در انجام کار با انضباط و مسئولیت پذیر باشید.

بتن ریزی

در بتن ریزی باید چه کارهایی را انجام داد

حتما باید وضعیت آرماتور بندی بازسی کامل شود.

در صورت نیاز باید لقمه‌گذاری زیر و کنار آرماتورها انجام شود

باید بتن را به صورت سطحی تمیز طوری که عاری از هرگونه کثیفی و گرد و خاک باشد

باید تمام وسایل و کلیه ماشین آلات را تامین کرد به صورتی که ابزار و مصالح مورد استفاده در ساخت و ریختن بتن، مثل: بتونیر و ویبراتور باشد

باید محدوده‌‌ی بتن‌ریزی را قالب بندی کرد

قالب بندی بتن باید به صورت مناسب و دقیق انجام شود.

باید کیفیت شن و ماسه‌ی مورد استفاده در ساخت بتن کنترل شود.

بتن ساخته شده باید مورد آزمایش و کنترل قرار بگیرد.

عملیات بتن ریزی باید طبق نقشه اجرا شود.

باید بتن ریزی را به صورت دقیق تراز شود.

زمان بتن ریزی باید دقیق باشد.

بتن باید حتما ویبره شود.

باید بتن به صورت استاندارد و دقیق تولید شود.

بتن ریزی

روش های ریختن و تراکم بتن

در این روش ریختن بتن و تراکم آن کاملا به هم وابسته می باشد که این عمل اکثرا باهم انجام می شود. انجام دادن این روش باعث می شود که بتن سخت شده و مقاومت زیادی پیدا کند که این عمل بیشتر در ساختمان ها استفاده می شود، در واقع هدف اصلی ریختن و تراکم بتن استفاده از بهترین روش های بتن ریزی به منظور جلوگیری از خطر جداشدن دانه ها و ایجاد تراکم کامل در بتن ریزی می باشد.

بتن ریزی

1- جلوگیری از انداختن یا همان پرتاب بتن با بیل و حرکت دادن آن با فشار

2- بتن را باید به صورت لایه ای استفاده کرد و نباید به صورت کلی یکجا جایی ریخت و انباشته کرد مخصوصا در زمین های شیب دار

3- هنگام بتن ریزی باید ضخامت لایه را متناسب با دستگاه لرزاننده بتن انتخاب کنید تا هوای محبوس نتواند از انتهای هر لایه خارج شود.

4- در هنگام ریختن بتن و تراکم آن سرعت اجرا باید هماهنگ باشد.

5-  قبل از اینکه لایه های جدید ریخته شود باید لایه های قبلی را متراکم کرد. باید قبل از سخت شدن لایه های بعدی بتن جدید ریخته شود تا در بتن ریزی ساختمان یکپارچگی ایجاد شود.

6- نباید اجازه دهید که بتن با آرماتورها و قالب ها برخوردی داشته باشند. برای ریختن بتن در جاهای بلند بهتر است از لوله استفاده کنید تا بتن در جای مشخص خود ریخته شود.