آرین بتن

بتن آماده

بتن آماده

04

آوریل
2019
با سلام خدمت همراهان شرکت آرین بتن ، امروز می خواهیم درباره بتن آماده برای شما دوستان عزیز صحبت کنیم که بتن آماده چیست؟، کاربرد ها و روش های تهیه آن و ....

بتن آماده

بتن یک ماده صنعتی می باشد که در جهان بسیار از آن استفاده می شود و در انواع مختلفی تولید می شود. بتن در واقع مخلوطی از آب، سیمان و سنگدانه های ریز و درشتی هستش که معمولا شن وماسه یا سنگ شکسته می باشد.همانطور که میدانید سیمان موادی هستش که باعث چسبندگی توده بتن می شود. بتن ترکیبی از مواد قوی و تطبیق پذیر است که در برابر آب، آتش و تغییرات جوی و عوامل طبیعی بسیار مقاوم می باشد.

بتن آماده

بتن آماده بتنی به بتنی گفته می شود که به صورت مخلوطی تازه می باشد و هنوز سخت نشده است و به صورت روان به تحویل مشتری داده می شود تا مورد استفاده قرار بگیرد. بتن آماده بسیار مقاوم و با دوام در برابر عواملی چون سیل، آتش، باد، تگرگ، و غیره می باشد.

از بتن‌های آماده در قسمت های مختلفی استفاده میشود، به صورتی که با رده بندی های مختلفی هستند. بتن آماده دارای مخلوط‌های پایداری یا اسلامپ قابل قبولی می باشد. مقاومت و دوام بتن آماده به این بستگی دارد که آب، سیمان، سنگدانه‌های ماسه (ریز) و ماسه (درشت) و و افزودنی‌ها در حد عالی و به صورت مهندسی شده تعیین شده باشد.در این صورت اندازه آب به سیمان مهمترین عامل در مقاومت بتن می باشد. هر چه آب نسبت به سیمان کمتر باشد، فشار مقاومتی و دوام بتن زیاد خواهد شد. اگر هر چقدر آب زیاد در بتن آماده استفاده شود باعث روان شدن بتن می شود ولی در این صورت مقاومت فشاری و بتن کاهش می یابد.

دلیل استفاده از بتن آماده چیست؟ :

وقتی که بتن را به صورت آماده دریافت میکنیم در این حالت بتن به صورت خمیری و روان هستش که می توانیم به هرشکلی و در هرمکانی که نیاز هست از آن استفاده کنیم. خواص بتن قابلیت سفارشی شدن را برای تقریبا هرنوع کاربردوعملکردی در طیف گسترده ای از محیط های گوناگون دارند.

بتن آماده

بتن آماده موادی هست اقتصادی با کاربرد بالا، به صورتی که اگر بتوان از این مواد به صورت دقیق و کارشناسی شده برای حفظ و نگهداری جاهایی مانند کف پارکینگ ها، سوله ها، فونداسیون ساختمان و پالایشگاها و غیره استفاده کرد باعث افزایش مقاومت و دوام بالایی خواهد شد که کارایی خود را تاسالها با کمترین نیاز به نگهداری حفظ می کند. برای زیبایی بتن می توان از انواع روش هایی مانند بافت ها و رنگ ها به صورت یک معماری عالی استفاده کرد.

معرفی بتن آماده :

برای این که بخواهیم وسایل بتن همچون (سیمان و ماسه و افزودنی های بتن) را فراهم کنیم و همچنین برای درست کردن بتن به جای تمیز برای مخلوط کردن بتن و چندین کارگر و یک کارشناس نیاز داریم تا بتوانیم بتن خورد را آماده کنیم. بجای این کارها بهتر این هستش که با یک گارگاه یا شرکت بتن ریزی آماده در تماس باشیم و بتن خود را به صورت آماده و پیش مخلوط شده از شرکت خرایداری کرده و از آن استفاده کنیم. که این روش تولید بتن به صورت بتن آماده می باشد.

بتن آماده

بتن آماده بتنی هست که در یک مکانی همچون شرکت بتن ریزی یا گارگاهی تولید و  توسط میکسر ها و کامیون به محل مورد نظر فرستاده می‌شود. که این بتن آماده به صورت مخلوط شده و آماده برای استفاده می باشد که به دست مصرف کننده یا درخواست کننده می رسد. باید به این نکته هم توجه داشت که بتن آماده در قیمت نسبت به بتنی که خود پیمانکار یا شخص درست می کند زیاد متفاوت نمی باشد. بلکه این هزینه کمی که بتن آماده نسبت به بتن معمولی دارد به این دلیل می باشد که هزینه ناظر که برای کنترل مواد بتن و کنترل کیفیت بتن باید حضور داشته باشد.

مزیت های استفاده از بتن آماده :

برای راحتی کار ساخت بتن چون بجای زیادی نیاز دارد و درست کردن بتن در جاهای مثل کارگاه های کوچیک و شلوغ یا در راهسازی ها که امکان دپوی مصالح و ساخت بتن بسیار دشوار و سخت است.

راحتی در ساخت مقادیر کم بتن و بتن ریزی متناوب

هنگامی که از کامیون ها و میکسر ها برای حمل بتن آماده استفاده میکنیم در طول راه باعث جلوگیری از کاهش کارایی و جدایی دانه ها می شود.

استفاده از بتن آماده برای کنترل کیفیت بالا و نزدیک سبب کاهش تغییرات در خواص بتن سخت شده می شود.

بتن آماده